Legtöbbször számítani lehet rá, hogy felkérnek minket koszorús lánynak, így nem ér váratlanul minket a kérdés, mégis mikor először vagyunk koszorúslányok tanácstalanok lehetünk, hogy mit is kéne tennünk miután igent mondtunk. Persze nincsenek szigorú szabályok ezt illetően, inkább ez csak egy kis útmutatás, ha bizonytalan lennél azt illetően mit is kellene tenned:

0. Gondold át alaposan, hogy igent mondasz-e.

Ez az első, vagy is inkább nulladik tanácsunk. Tudjuk, hogy megtisztelő a feladat, és legszívesebben azonnal igent mondanál, de gondold át, hogy a koszorúslánysággal járó feladatok és kiadások beleférnek-e neked, tudod-e teljesíteni őket! Nem akarhatod, hogy olyan szituációba kerülj, hogy kihagyod a testvéred ballagását, az unokahúgod születését, stb, mert koszorúslányságot vállaltál … vagy éppen ezek miatt cserben hagyod a menyasszonyt.

1. Írj költségvetést

Bizony, a koszorúslány tiszt elég sokba kerülhet, így jobb ha időben felkészülsz a kiadásokra. Kiadásaid között fog szerepelni a

  • koszorúslány ruha
  • váltóruha
  • cipő és kiegészítők
  • sminkes és fodrász
  • leánybúcsú szervezés
  • nászajándék
  • útiköltség

2. Tudasd a menyasszonnyal, hogy milyen sokat jelent számodra

Mutasd ki a menyasszonynak, hogy mennyire lelkes és izgatott vagy. Hívd fel, és mond el mennyire megtisztelő a feladat, amit neked szánt, de azért ne ess túlzásokba se. Nagyon jól fog esni a nagy előkészületek közepette ez a figyelmesség, és tudni fogja, hogy nagyon jól választott!

3. Posztold ki a közösségi oldalakra a felkérést

Ha a menyasszony valami kreatív, sok pénzbe és vagy munkába kerülő felkérő ajándékkal lepett meg, akkor nyugodtan posztold ki a közösségi oldalaidra, hogy mennyire tetszik és hálás vagy érte!

4. Írd be a naptáradba az esküvőhöz kapcsolódó dátumokat

A felkérés időpontjában már biztosan megvan az esküvő napja, így ezt azonnal vésd be a naptáradba, hogy véletlenül se szervezz arra az időpontra semmit, és tégy ugyan így a többi, az esküvőhöz kapcsolódó eseménnyel, mint például a leánybúcsúval. Ha valaminek nincs meg a pontos dátuma, akkor legalább a hónapot tudd meg, így tudsz tervezni és készülni.

5. Vedd fel a kapcsolatot a többi koszorúslánnyal

Ha a menyasszony nem teszi meg, hogy bemutat titeket egymásnak, akkor vedd a fáradtságot és keresd fel a többi koszorúslányt, akiket nem ismersz és mutatkozz be nekik. Sok közös feladatotok lesz, így mindenkinek jobb, ha tudtok egymásról.

6. Kezd el spórolni!

Ne gondold, sosem túl korai! Ahogy már említettük súlyos költségekkel járhat a koszorúslánykodás, így jobban jársz ha a kezdetektől elkezdesz rá tartalékolni, ha eljön az ideje, nem leszel stresszes az anyagiak miatt. Fontos, hogy azért állj ki magad mellett, ha a menyasszony elveszti a kontrollt és túl sok és drága dolgot szeretne, anyagi csődbe mégsem mehetsz miatta!

7. Tervezd meg az útvonalat

Ha másik városban, vagy országban kerül sor az esküvőre, akkor nagyon fontos, hogy időben felkészülj. Tudd az útvonalat, legyen szállásod foglalva, legyen repülőjegy-vonat foglalásod, stb., stb. A felkérés után ezt jobb, ha el is kezded szervezni és anyagilag is jobban rákészülsz az esküvőre.