Az esküvők évről évre egyre kevésbé tradícionálisak, már egy szabály vagy hagyomány se kőbe vésett. Így van ez a koszorúslány intézményét illetően is. Ha Te éppenséggel szeretnéd, ha a húgod mellett a bátyád is ott állna melletted az oltárnál, akkor őt is felkérheted. Az angolban már léteznek erre kifejezések, a “bridesmaid” helyett “bridasmate”-et használnak, a “maid of honor” helyett pedig “man of honor”-t!

  Abszolút nem arról van szó, hogy a “koszorúsfiú” a koszorúslányokkal megegyező ruhát húz, és ugyanazokat a feladatokat látja el. Természetes a koszorúsfiú nemének megfelelő öltözetben, a koszorúslányokhoz hasonló feladatokkal van jelen a menyasszony mellett, s inkább lelkitámaszként vannak jelen, mintsem rózsaszín ruhában rózsaszirmokat dobálni. Ha azt mondjuk, hogy a koszorúslányokat kísérik, máris nem tűnik megbotránkoztatónak, vagy tradíció ellenesnek.

A koszorúsfiúk akárcsak a vőfélyek vannak jelen, az öltözéke is hozzá hasonló lehet. Általában olyan nyakkendőt és zsebkendőt viselnek, ami illik a menyasszonyi ruhához, a dekorációhoz és/vagy a koszorúslányok ruhájához. A koszorúsfiúk kaphatnak a koszorúslányokhoz hasonló feladatokat, például a leánybúcsú megszervezése – manapság már az is megszokott, hogy a fiú barátok is jelen vannak a leánybúcsún! A legfontosabb, hogy kényelmesen érezze magát a felkért férfi a pozícióban, mindig légy rá tekintettel, húzzátok meg a határokat, hogy mi fér bele neki, vagy egyáltalán nem túl kényelmetlen-e számára egy ilyen hagyománytörő posztban szerepelni?!